
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Power Rating | 3 W |
| Height | 1.1938 mm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Impedance | 50 Ω |
| Frequency | 2.45 GHz |
| Bandwidth | 90 MHz |
| Max Power Dissipation | 3 W |
| Gain | 0.5 dB |
| Number of Bands | 1 |
| Max Frequency | 2.45 GHz |
| Frequency Range | UHF (2 GHz to 3 GHz) |
| Frequency Group | UHF (2 GHz to 3 GHz) |
| Antenna Type | Chip |
| Applications | Bluetooth, Wi-Fi, WLAN, Zigbee |
| VSWR | 2 |
| Power - Max | 3 W |
Stock: 1384
Distributors
pcbx
Unit Price$0.33389
Ext.Price$0.33389
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.33389 | $0.33389 |
| 10 | $0.29429 | $2.94290 |
| 50 | $0.25939 | $12.96950 |
| 100 | $0.22167 | $22.16700 |
| 500 | $0.18944 | $94.72000 |
| 1000 | $0.17996 | $179.96000 |
| 3000 | $0.17095 | $512.85000 |
| 5000 | $0.16239 | $811.95000 |
